Tarihçemiz

Tarihçemiz

Ülkemizde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kısa bir geçmişi vardır. Bununla birlikte engelli sayısındaki artış; bu konudaki uzman kadro, yetişmiş elaman ve köklü kuruluşlara olan ihtiyaç her geçen gün artırmaktadır.

Özel Gelişimsel Yaklaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu ihtiyaçtan yola çıkarak çocuklarımızın gelişmesine uygun bir eğitim ortamı hazırlamak, bu gelişimin okulda, ailede ve çevrede en iyi şekilde sürmesi için gerekli katkıları yapmak ve çocuklarımızı topluma kazandırmak için kurulmuştur. Kurumumuz 2008 yılından bu güne alanlarında uzman kadrosuyla eğitimine devam etmekte olup, kurulduğu günden bugüne merkezimiz, yaşıtlarından farklı özelliklere sahip olan çocuklara ve ailelerine hizmet vermektedir. Çocuğun kazanacağı temel beceri, anlayış ve tutumların tüm eğitim sürecini önemli ölçüde etkileyeceğini bilerek sorunları görüp çözüm üretmekteyiz.

Bizler geçirdiğimiz süre zarfında ilgi ve sevginin tedavi edici bir özelliği olduğunu görüp, başarabilmek için inancın ve sevginin gücüne inanmaktayız. Bunların yanında donanımımızı, birikimimizi ve tecrübelerimizi kullanarak özel eğitim hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz. Sitemiz bu alanla ilgilenen kişi, kurum-kuruluş ve uzmanlarla daha kolay ve hızlı iletişim kurmak, bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak amacıyla kurulmuştur. Siz değerli ziyaretçilerimize de faydalı olması dileklerimizle…